Instalacje LPG,Oszczędności,Starsze samochody

Niebezpieczne instalacje gazowe?

13 Sty , 2014  

Nowoczesny analizator spalin silników iskrowych

Ludzie, którzy znają się na motoryzacji i systematycznie zaglądają na strony internetowe poświęcone tej tematyce czy też czytają branżową prasę, wiedzą, że instalacje gazowe w samochodach nie są niebezpieczne. Nie wszyscy jednak „znają się na samochodach” i właśnie laicy powinni zapoznać się z niniejszym artykułem.

Według opinii niektórych przeciwników instalacji gazowych, są one niebezpieczne, ponieważ zwyczajnie mogą wybuchnąć. Taki pogląd nie jednak pod żadnym pozorem prawdziwy. Jak dotychczas nie odnotowano przypadków, w których zbiornik z gazem eksplodował. Zdarzają się natomiast sytuacje, w których auta wybuchają, a bezpośrednią przyczyną tego jest wyciek benzyny. Oczywiście, instalacje gazowe powinno się montować w dobrych zakładach mechanicznych, ale nawet te wykonane przez pseudofachowców nie stanowią większego zagrożenia.

Instalacje gazowe są i ekologiczne, i ekonomicznie opłacalne. Co prawda ich montaż trochę kosztuje, jednak potem wydane na niego pieniądze zwrócą się nam z nawiązką.


Comments are closed.